Predefiniowanymi stałymi (zawsze dostępnymi) są:
Nazwa pliku ze skryptem PHP, który jest aktualnie parsowany (przetwarzany); stała użyta w pliku, który został, który został włączony (include) lub jest wymagany (require), zwraca nazwę tego właśnie pliku, a nie nazwę pliku głównego.
Numer linii w pliku, który jest aktualnie parsowany (przetwarzany). Stała użyta w pliku włączonym (include) zwraca pozycję w tym pliku.
Łańcuch reprezentujący aktualnie używaną wersję parsera PHP, np. '4.0.7-dev'.
Nazwa systemu operacyjnego, na którym uruchomiony jest parser PHP. Możliwe wartości to: "AIX", "Darwin" (MacOS), "Linux", "SunOS", "WIN32", "WINNT". Uwaga: inne wartości również mogą być dostępne.
Wartość TRUE (zobacz: typ boolean).
Wartość FALSE (zobacz: typboolean).
Wartość NULL (zobacz: typ null).
Oznacza błąd inny niż błąd przy parsowaniu (przetwarzaniu), którego naprawienie nie jest możliwe.
Oznacza stan, w którym PHP "wie", że coś jest źle, ale kontynuuje działanie; błędy takie mogą być przechwycone przez sam skrypt. Przykładem może być nieprawidłowe wyrażenie regularne w funkcji ereg().
Parser stanął przy nieprawidłowej składni w skrypcie. Naprawa błędu i kontynuacja nie jest możliwa.
Zdarzyło się coś co może acz nie musi być błędem. PHP kontynuuje działanie. Przykładem może być używanie niepodanego łańcucha jako indeksu w tablicy albo żadanie dostępu do niezadeklarowanej zmiennej.
Wszystkie stałe E_* w jednej. Jeśli stała ta zostanie użyta z funkcją error_reporting(), spowoduje to, że jakiekolwiek problemy zauważone przez PHP będą zgłaszane przez funkcję.
Stałe E_* są zwykle używane z funkcją error_reporting() aby ustawić poziom zgłaszania błędów. Zobacz wszystkie takie stałe w rozdziale Obsługa błędów.
Poprzedni | Spis treści | Następny |
Stałe | Początek rozdziału | Wyrażenia |